| f t | Login

Mecze - Regionalliga Nordost (Liga niemiecka)

27 July 2018
Wacker Nordhausen 1:1 Hertha Berlin II
28 July 2018
Altglienicke 0:3 Rot Weiss Erfurt
Budissa Bautzen 2:0 Viktoria Berlin
Chemnitzer FC 3:2 Union Fürstenwalde
Lokomotive Leipzig 3:0 Meuselwitz
Optik Rathenow 4:1 Oberlausitz Neugersdorf
29 July 2018
Auerbach 0:5 BFC Dynamo
VfB Germania Halberstadt 1:2 SV Babelsberg 03
1 August 2018
Chemnitzer FC 2:0 BFC Dynamo
Hertha Berlin II 2:3 Altglienicke
3 August 2018
Viktoria Berlin 4:1 Lokomotive Leipzig
4 August 2018
BFC Dynamo 0:5 VfB Germania Halberstadt
Bischofswerdaer FV 1:1 Budissa Bautzen
Rot Weiss Erfurt 0:0 Auerbach
SV Babelsberg 03 1:2 Chemnitzer FC
5 August 2018
Meuselwitz 4:0 Optik Rathenow
Oberlausitz Neugersdorf 0:1 Wacker Nordhausen
Union Fürstenwalde 0:1 Berliner AK 07
7 August 2018
Lokomotive Leipzig 1:2 Bischofswerdaer FV
VfB Germania Halberstadt 0:1 Rot Weiss Erfurt
8 August 2018
Altglienicke 1:1 Auerbach
Berliner AK 07 0:5 SV Babelsberg 03
Budissa Bautzen 2:0 Union Fürstenwalde
Optik Rathenow 2:3 Viktoria Berlin
Wacker Nordhausen 3:0 Meuselwitz
11 August 2018
Auerbach 2:0 VfB Germania Halberstadt
BFC Dynamo 0:3 Berliner AK 07
Oberlausitz Neugersdorf 3:1 Altglienicke
SV Babelsberg 03 4:0 Budissa Bautzen
12 August 2018
Bischofswerdaer FV 1:0 Optik Rathenow
Meuselwitz 3:0 Hertha Berlin II
Rot Weiss Erfurt 0:3 Chemnitzer FC
Union Fürstenwalde 1:2 Lokomotive Leipzig
Viktoria Berlin 0:0 Wacker Nordhausen
17 August 2018
Hertha Berlin II 3:0 Oberlausitz Neugersdorf
19 August 2018
Berliner AK 07 1:1 Bischofswerdaer FV
24 August 2018
Berliner AK 07 1:0 Rot Weiss Erfurt
Budissa Bautzen 1:1 BFC Dynamo
25 August 2018
Altglienicke 2:1 VfB Germania Halberstadt
Chemnitzer FC 2:1 Auerbach
Oberlausitz Neugersdorf 2:1 Meuselwitz
Optik Rathenow 2:2 Union Fürstenwalde
26 August 2018
Hertha Berlin II 4:2 Viktoria Berlin
Lokomotive Leipzig 1:1 SV Babelsberg 03
Wacker Nordhausen 2:0 Bischofswerdaer FV
31 August 2018
SV Babelsberg 03 1:0 Optik Rathenow
Viktoria Berlin 2:0 Oberlausitz Neugersdorf
1 September 2018
BFC Dynamo 1:0 Lokomotive Leipzig
Bischofswerdaer FV 0:1 Hertha Berlin II
Rot Weiss Erfurt 1:0 Budissa Bautzen
2 September 2018
Auerbach 2:3 Berliner AK 07
Meuselwitz 2:2 Altglienicke
Union Fürstenwalde 1:2 Wacker Nordhausen
VfB Germania Halberstadt 2:4 Chemnitzer FC
8 September 2018
Budissa Bautzen 1:0 Auerbach
Oberlausitz Neugersdorf 2:1 Bischofswerdaer FV
12 September 2018
Altglienicke 1:2 Chemnitzer FC
Berliner AK 07 3:0 VfB Germania Halberstadt
Hertha Berlin II 2:0 Union Fürstenwalde
Lokomotive Leipzig 1:1 Rot Weiss Erfurt
Meuselwitz 0:2 Viktoria Berlin
Optik Rathenow 0:2 BFC Dynamo
Wacker Nordhausen 2:1 SV Babelsberg 03
15 September 2018
Auerbach 1:0 Lokomotive Leipzig
Bischofswerdaer FV 3:1 Meuselwitz
Chemnitzer FC 3:1 Berliner AK 07
Union Fürstenwalde 0:3 Oberlausitz Neugersdorf
16 September 2018
BFC Dynamo 1:1 Wacker Nordhausen
Rot Weiss Erfurt 5:0 Optik Rathenow
SV Babelsberg 03 1:4 Hertha Berlin II
VfB Germania Halberstadt 3:0 Budissa Bautzen
Viktoria Berlin 3:3 Altglienicke
21 September 2018
Optik Rathenow 1:2 Auerbach
22 September 2018
Altglienicke 0:2 Berliner AK 07
Lokomotive Leipzig 0:1 VfB Germania Halberstadt
Oberlausitz Neugersdorf 1:1 SV Babelsberg 03
Viktoria Berlin 0:1 Bischofswerdaer FV
23 September 2018
Budissa Bautzen 0:1 Chemnitzer FC
Hertha Berlin II 3:0 BFC Dynamo
Meuselwitz 1:3 Union Fürstenwalde
Wacker Nordhausen 0:0 Rot Weiss Erfurt
28 September 2018
SV Babelsberg 03 1:4 Meuselwitz
29 September 2018
Auerbach 1:1 Wacker Nordhausen
Berliner AK 07 2:0 Budissa Bautzen
BFC Dynamo 2:1 Oberlausitz Neugersdorf
Bischofswerdaer FV 0:2 Altglienicke
Chemnitzer FC 3:1 Lokomotive Leipzig
Rot Weiss Erfurt 3:3 Hertha Berlin II
Union Fürstenwalde 1:0 Viktoria Berlin
30 September 2018
VfB Germania Halberstadt 2:0 Optik Rathenow
2 October 2018
Viktoria Berlin 1:0 SV Babelsberg 03
3 October 2018
Altglienicke 0:1 Budissa Bautzen
Bischofswerdaer FV 1:2 Union Fürstenwalde
Hertha Berlin II 2:0 Auerbach
Lokomotive Leipzig 1:1 Berliner AK 07
Meuselwitz 4:1 BFC Dynamo
Oberlausitz Neugersdorf 2:2 Rot Weiss Erfurt
Optik Rathenow 0:4 Chemnitzer FC
Wacker Nordhausen 1:0 VfB Germania Halberstadt
6 October 2018
Auerbach 0:2 Oberlausitz Neugersdorf
BFC Dynamo 1:1 Viktoria Berlin
Budissa Bautzen 0:2 Lokomotive Leipzig
SV Babelsberg 03 1:0 Bischofswerdaer FV
7 October 2018
Berliner AK 07 2:0 Optik Rathenow
Chemnitzer FC 2:0 Wacker Nordhausen
Rot Weiss Erfurt 2:1 Meuselwitz
Union Fürstenwalde 3:2 Altglienicke
VfB Germania Halberstadt 1:1 Hertha Berlin II
19 October 2018
Viktoria Berlin 0:1 Rot Weiss Erfurt
20 October 2018
Bischofswerdaer FV 0:6 BFC Dynamo
Hertha Berlin II 1:3 Chemnitzer FC
Oberlausitz Neugersdorf 0:0 VfB Germania Halberstadt
Optik Rathenow 4:1 Budissa Bautzen
21 October 2018
Altglienicke 4:2 Lokomotive Leipzig
Meuselwitz 2:4 Auerbach
Union Fürstenwalde 1:0 SV Babelsberg 03
Wacker Nordhausen 1:5 Berliner AK 07
26 October 2018
Auerbach 1:0 Viktoria Berlin
SV Babelsberg 03 2:0 Altglienicke
27 October 2018
BFC Dynamo 0:0 Union Fürstenwalde
Budissa Bautzen 1:0 Wacker Nordhausen
Lokomotive Leipzig 1:0 Optik Rathenow
28 October 2018
Berliner AK 07 0:2 Hertha Berlin II
Chemnitzer FC 4:0 Oberlausitz Neugersdorf
Rot Weiss Erfurt 3:0 Bischofswerdaer FV
VfB Germania Halberstadt 3:1 Meuselwitz
2 November 2018
Wacker Nordhausen 1:1 Lokomotive Leipzig
3 November 2018
Altglienicke 1:1 Optik Rathenow
Bischofswerdaer FV 1:0 Auerbach
Oberlausitz Neugersdorf 0:4 Berliner AK 07
SV Babelsberg 03 1:1 BFC Dynamo
Viktoria Berlin 4:0 VfB Germania Halberstadt
4 November 2018
Hertha Berlin II 3:0 Budissa Bautzen
Meuselwitz 0:5 Chemnitzer FC
Union Fürstenwalde 2:2 Rot Weiss Erfurt
9 November 2018
Rot Weiss Erfurt 3:1 SV Babelsberg 03
10 November 2018
Altglienicke 5:0 BFC Dynamo
Auerbach 2:2 Union Fürstenwalde
Chemnitzer FC 0:1 Viktoria Berlin
Optik Rathenow 0:2 Wacker Nordhausen
11 November 2018
Berliner AK 07 3:1 Meuselwitz
Budissa Bautzen 1:1 Oberlausitz Neugersdorf
Lokomotive Leipzig 4:1 Hertha Berlin II
VfB Germania Halberstadt 1:1 Bischofswerdaer FV
23 November 2018
BFC Dynamo 0:3 Rot Weiss Erfurt
Hertha Berlin II 1:1 Optik Rathenow
Wacker Nordhausen 2:0 Altglienicke
24 November 2018
Meuselwitz 2:0 Budissa Bautzen
Oberlausitz Neugersdorf 0:2 Lokomotive Leipzig
SV Babelsberg 03 5:0 Auerbach
25 November 2018
Bischofswerdaer FV 2:1 Chemnitzer FC
Union Fürstenwalde 2:2 VfB Germania Halberstadt
Viktoria Berlin 2:0 Berliner AK 07
30 November 2018
Hertha Berlin II 2:1 Wacker Nordhausen
SV Babelsberg 03 3:1 VfB Germania Halberstadt
1 December 2018
Viktoria Berlin 1:0 Budissa Bautzen
2 December 2018
BFC Dynamo 0:3 Auerbach
Bischofswerdaer FV 0:3 Berliner AK 07
Meuselwitz 0:0 Lokomotive Leipzig
Rot Weiss Erfurt 7:1 Altglienicke
Union Fürstenwalde 2:4 Chemnitzer FC
7 December 2018
Budissa Bautzen 2:0 Bischofswerdaer FV
Wacker Nordhausen 6:1 Oberlausitz Neugersdorf
8 December 2018
Altglienicke 1:1 Hertha Berlin II
Chemnitzer FC 2:0 SV Babelsberg 03
Optik Rathenow 2:3 Meuselwitz
VfB Germania Halberstadt 2:0 BFC Dynamo
9 December 2018
Berliner AK 07 4:4 Union Fürstenwalde
Lokomotive Leipzig 0:0 Viktoria Berlin
10 February 2019
Rot Weiss Erfurt 0:2 VfB Germania Halberstadt
Union Fürstenwalde 1:0 Budissa Bautzen
15 February 2019
Hertha Berlin II 2:1 Meuselwitz
16 February 2019
Altglienicke 3:1 Oberlausitz Neugersdorf
Optik Rathenow 1:0 Bischofswerdaer FV
17 February 2019
Berliner AK 07 1:0 BFC Dynamo
Budissa Bautzen 2:2 SV Babelsberg 03
Lokomotive Leipzig 5:0 Union Fürstenwalde
VfB Germania Halberstadt 1:1 Auerbach
18 February 2019
Chemnitzer FC 2:0 Rot Weiss Erfurt
22 February 2019
SV Babelsberg 03 3:0 Lokomotive Leipzig
23 February 2019
BFC Dynamo 3:1 Budissa Bautzen
24 February 2019
Bischofswerdaer FV 2:3 Wacker Nordhausen
Meuselwitz 1:0 Oberlausitz Neugersdorf
Rot Weiss Erfurt 2:2 Berliner AK 07
Union Fürstenwalde 1:0 Optik Rathenow
VfB Germania Halberstadt 1:1 Altglienicke
Viktoria Berlin 1:0 Hertha Berlin II
1 March 2019
Budissa Bautzen 0:0 Rot Weiss Erfurt
Optik Rathenow 0:3 SV Babelsberg 03
Wacker Nordhausen 4:0 Union Fürstenwalde
2 March 2019
Altglienicke 0:0 Meuselwitz
Berliner AK 07 2:0 Auerbach
Lokomotive Leipzig 3:1 BFC Dynamo
3 March 2019
Chemnitzer FC 2:0 VfB Germania Halberstadt
Hertha Berlin II 2:1 Bischofswerdaer FV
Oberlausitz Neugersdorf 2:2 Viktoria Berlin
8 March 2019
SV Babelsberg 03 0:0 Wacker Nordhausen
Viktoria Berlin 2:1 Meuselwitz
9 March 2019
Auerbach 2:1 Budissa Bautzen
BFC Dynamo 1:0 Optik Rathenow
Chemnitzer FC 4:4 Altglienicke
Rot Weiss Erfurt 1:2 Lokomotive Leipzig
10 March 2019
Union Fürstenwalde 1:0 Hertha Berlin II
VfB Germania Halberstadt 0:0 Berliner AK 07
13 March 2019
Auerbach 3:3 Altglienicke
BFC Dynamo 2:1 Chemnitzer FC
Meuselwitz 1:4 Wacker Nordhausen
SV Babelsberg 03 1:1 Berliner AK 07
Viktoria Berlin 2:0 Optik Rathenow
16 March 2019
Altglienicke 0:0 Viktoria Berlin
Optik Rathenow 2:1 Rot Weiss Erfurt
17 March 2019
Berliner AK 07 2:0 Chemnitzer FC
Budissa Bautzen 0:1 VfB Germania Halberstadt
Hertha Berlin II 3:1 SV Babelsberg 03
Lokomotive Leipzig 3:1 Auerbach
Meuselwitz 2:0 Bischofswerdaer FV
Oberlausitz Neugersdorf 0:0 Union Fürstenwalde
22 March 2019
Auerbach 2:3 Optik Rathenow
BFC Dynamo 0:4 Hertha Berlin II
SV Babelsberg 03 4:0 Oberlausitz Neugersdorf
23 March 2019
Bischofswerdaer FV 2:1 Viktoria Berlin
Chemnitzer FC 1:0 Budissa Bautzen
24 March 2019
Berliner AK 07 2:1 Altglienicke
Rot Weiss Erfurt 1:0 Wacker Nordhausen
Union Fürstenwalde 0:2 Meuselwitz
VfB Germania Halberstadt 0:0 Lokomotive Leipzig
27 March 2019
Wacker Nordhausen 4:1 Viktoria Berlin
29 March 2019
Hertha Berlin II 2:1 Rot Weiss Erfurt
Optik Rathenow 0:1 VfB Germania Halberstadt
30 March 2019
Altglienicke 1:2 Bischofswerdaer FV
Budissa Bautzen 0:1 Berliner AK 07
31 March 2019
Lokomotive Leipzig 4:2 Chemnitzer FC
Meuselwitz 3:0 SV Babelsberg 03
Oberlausitz Neugersdorf 0:1 BFC Dynamo
Viktoria Berlin 2:2 Union Fürstenwalde
Wacker Nordhausen 3:0 Auerbach
3 April 2019
Auerbach 0:2 Chemnitzer FC
Bischofswerdaer FV 0:2 Lokomotive Leipzig
Oberlausitz Neugersdorf 4:0 Optik Rathenow
5 April 2019
BFC Dynamo 1:1 Meuselwitz
Budissa Bautzen 0:0 Altglienicke
SV Babelsberg 03 1:1 Viktoria Berlin
6 April 2019
Auerbach 2:0 Hertha Berlin II
Chemnitzer FC 3:0 Optik Rathenow
7 April 2019
Berliner AK 07 1:3 Lokomotive Leipzig
Rot Weiss Erfurt 4:0 Oberlausitz Neugersdorf
Union Fürstenwalde 0:2 Bischofswerdaer FV
VfB Germania Halberstadt 5:0 Wacker Nordhausen
10 April 2019
Auerbach 5:2 Rot Weiss Erfurt
Oberlausitz Neugersdorf 2:2 Hertha Berlin II
12 April 2019
Optik Rathenow 0:1 Berliner AK 07
Wacker Nordhausen 1:2 Chemnitzer FC
13 April 2019
Altglienicke 0:0 Union Fürstenwalde
Bischofswerdaer FV 0:1 SV Babelsberg 03
Hertha Berlin II 3:1 VfB Germania Halberstadt
Lokomotive Leipzig 0:0 Budissa Bautzen
14 April 2019
Meuselwitz 1:2 Rot Weiss Erfurt
Oberlausitz Neugersdorf 0:2 Auerbach
Viktoria Berlin 1:2 BFC Dynamo
18 April 2019
Auerbach 2:1 Meuselwitz
BFC Dynamo 1:4 Bischofswerdaer FV
Chemnitzer FC 1:0 Hertha Berlin II
Lokomotive Leipzig 1:3 Altglienicke
VfB Germania Halberstadt 2:0 Oberlausitz Neugersdorf
20 April 2019
Berliner AK 07 4:1 Wacker Nordhausen
Budissa Bautzen 0:4 Optik Rathenow
Rot Weiss Erfurt 2:2 Viktoria Berlin
22 April 2019
Bischofswerdaer FV 0:1 Oberlausitz Neugersdorf
SV Babelsberg 03 2:4 Union Fürstenwalde
23 April 2019
Wacker Nordhausen 2:1 BFC Dynamo
26 April 2019
Altglienicke 2:1 SV Babelsberg 03
Union Fürstenwalde 1:3 BFC Dynamo
27 April 2019
Meuselwitz 2:1 VfB Germania Halberstadt
Oberlausitz Neugersdorf 3:2 Chemnitzer FC
Viktoria Berlin 4:0 Auerbach
28 April 2019
Bischofswerdaer FV 0:1 Rot Weiss Erfurt
Hertha Berlin II 2:2 Berliner AK 07
Optik Rathenow 4:2 Lokomotive Leipzig
Wacker Nordhausen 2:1 Budissa Bautzen
3 May 2019
Lokomotive Leipzig 0:1 Wacker Nordhausen
Optik Rathenow 2:1 Altglienicke
4 May 2019
Auerbach 4:0 Bischofswerdaer FV
Chemnitzer FC 1:1 Meuselwitz
VfB Germania Halberstadt 1:1 Viktoria Berlin
5 May 2019
Berliner AK 07 4:1 Oberlausitz Neugersdorf
Budissa Bautzen 1:1 Hertha Berlin II
Rot Weiss Erfurt 0:4 Union Fürstenwalde
8 May 2019
BFC Dynamo 2:0 SV Babelsberg 03
10 May 2019
Hertha Berlin II 0:2 Lokomotive Leipzig
12 May 2019
BFC Dynamo 0:4 Altglienicke
Bischofswerdaer FV 1:1 VfB Germania Halberstadt
Meuselwitz 3:0 Berliner AK 07
Oberlausitz Neugersdorf 5:1 Budissa Bautzen
SV Babelsberg 03 3:1 Rot Weiss Erfurt
Union Fürstenwalde 1:1 Auerbach
Viktoria Berlin 4:2 Chemnitzer FC
Wacker Nordhausen 3:1 Optik Rathenow
17 May 2019
Rot Weiss Erfurt 2:0 BFC Dynamo
18 May 2019
Altglienicke 2:4 Wacker Nordhausen
Auerbach 1:0 SV Babelsberg 03
Berliner AK 07 2:0 Viktoria Berlin
Budissa Bautzen 1:2 Meuselwitz
Chemnitzer FC 7:0 Bischofswerdaer FV
Lokomotive Leipzig 1:2 Oberlausitz Neugersdorf
Optik Rathenow 2:2 Hertha Berlin II
VfB Germania Halberstadt 4:0 Union Fürstenwalde